Компанія Evolve Dynamics працює над технологією, яка дозволить українським безпілотникам протистояти спробам ворога заглушити їх електронними засобами.
Про це розповідає британське агентство новин Reuters.
Відповідна ініціатива є частиною міжнародних зусиль союзників у підтримці України в програмі безпілотників. Наразі десятки країн поставляють Збройним силам України (ЗСУ) дрони, а також комплектуючі до них. Водночас є й ті, як Evolve Dynamics, які працюють над модернізацією безпілотників, у тому ж числі, щоб протистояти засобам радіоелектронної боротьби (РЕБ) терористів. Розробляючи альтернативні алгоритми радіозв’язку, вони намагаються зробити спроби заглушити зв’язок – марними.
Як пояснює агентство, Росія та Україна посилили використання систем РЕБ, які дозволяють порушити частоти, що призводить до падіння БпЛА на землю, або ж неможливості його повноцінно контролювати.
За словами директора компанії Майка Дьюхірста, модернізація БпЛА є “грою в пінг-понг”. Лише за останні два з половиною роки дрони Sky Mantis були модернізовані 85 разів.
Попри міжнародну допомогу з поставок БпЛА (Британія, Латвія, Швеція, Нідерланди, Норвегія), Україна також працює й над власними стартапами, які, зі свого боку, пропонують інновації та розбудову вітчизняної промисловості. Наразі в країні нараховується більше 200 виробників дронів, а Мінстратегпром обіцяє виготовити 2 млн БпЛА до кінця поточного року.
Reuters пояснює, що Evolve Dynamics надає військовим підрозділам для модернізації БпЛА запчастини й оновлення програмного забезпечення. Це дозволяє, наприклад, вносити певні зміни самостійно. На думку експертів, відповідний зв’язок між компаніями та солдатами стане поширеною рисою у війнах завдяки швидкості технологічних інновацій.
Минулого місяця українські військові звернулись до Evolve Dynamics з проханням внести зміни до технології, аби зробити роботу пілоту дрона більш безпечною. Після роботи над відокремленням радіоблоку БпЛА від його управління та надання інструкцій, солдати внесли необхідні зміни протягом 24 годин після запиту.