Ініціатори закупівлі снарядів для ЗСУ стикаються з труднощами через те, що переважна більшість донорів досі не виконала власні фінансові зобов’язання. Про це сказала глава міноборони Чехії Яна Чернохова, пише Euractiv.
В рамках чеської ініціативи, спрямованої на здолання снарядного дефіциту у ЗСУ, фінансові зобов’язання взяли на себе 18 держав. Переважна більшість з них – країни Євросоюзу.
Чехія взяла на себе роль посередника та координатора ініціативи. Чеські фахівці знаходять продавців та фінансових донорів. Укладають договори на закупівлю й координують логістичні аспекти поставок.
Як відзначає видання, кількість тих, хто обіцяє надати гроші у рамках чеської ініціативи, зростає. Проте лише одиниці виконали свої фінансові зобов’язання.
Надіслали гроші Чехії на закупівлю снарядів для ЗСУ Нідерланди, Канада, Данія та Португалія.
Відсутність сталого фінансування провокує проблеми з закупівлею та логістикою.
Яна Чернохова підкреслила, що купувати боєприпаси в борг неможливо.
«Якщо деякі країни підписали меморандум, але ще не надіслали кошти, ми не можемо продовжувати закупівлі. Це своєрідний заклик до тих урядів, які вже підписали меморандуми, надіслати гроші», – сказала міністерка.
За інформацією Euractiv, перші партії снарядів калібру 155 мм, придбаних в рамках чеської ініціативи, Україна отримає в червні поточного року. Йдеться про десятки тисяч боєприпасів.
Загалом планується придбати сотні тисяч снарядів для ЗСУ. За словами прем’єрки Данії Метте Фредеріксен, вже вдалося акумулювати коштів на закупівлю приблизно півмільйона одиниць.