Підприємства критичної комунальної інфраструктури відтепер можуть бронювати до 75% своїх працівників. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів України.
Подробиці щодо нововведень
До цього було дозволено бронювання лише 50% працівників. У Кабміні вважають, що це допоможе зменшити кадровий дефіцит у сфері комунальних послуг. Зміни були ініційовані Міністерством розвитку громад та територій для того, аби такі підприємства могли безперервно працювати під час повномасштабної війни.
У постанові йдеться про спеціалістів, які забезпечують тепло- та водопостачання, а також вивезення твердих побутових відходів та водовідведення. Рішення Кабінету міністрів дозволить комунальним підприємствам працювати більш стабільно та оперативніше реагувати на аварійні ситуації. Окрім того, для цих підприємств пом’якшено вимоги до критеріїв щодо розміру зарплати спеціалістів, які планується забронювати.
Співробітників держпідприємств Міноборони “Агентство оборонних закупівель” та “Державний оператор тилу” можуть бронювати у повному обсязі.
До слова, порушення правил мобілізації не означає подальше звільнення незаконно мобілізованого зі служби у війську.
Нагадаємо, українців попередили про нове посилення лімітів на карткові перекази – коли воно відбудеться та якими будуть обмеження.