Image default

Злочини проти людяності: Міжнародні юристи хочуть криміналізувати екоцид

vikna.if.ua

Ініціатива отримала підтримку європейських країн та острівних держав, яким загрожує підвищення рівня океану

Група із 13 міжнародних юристів працює над криміналізацією руйнування екосистем світу та юридичним визначенням поняття «екоцид», яке доповнювало б інші існуючі міжнародні злочини, такі як злочини проти людства, військові злочини та геноцид. Про це повідомляє The Guardian.

Згідно з повідомленням, проєкт був скликаний фондом Stop Ecocide на прохання шведських парламентаріїв. Його розпочали цього місяця з нагоди 75-ї річниці відкриття Нюрнберзьких процесів щодо військових злочинів нацистських лідерів у 1945 році. Відомо, що групу очолюють адвокат, директор Центру міжнародних судів і трибуналів Філіп Сендс і колишня суддя Міжнародного кримінального суду (МКС) Флоренс Мумба.

Слід зауважити, що кілька малих острівних держав, зокрема Вануату, в Тихому океані та Мальдіви, в Індійському океані, закликали «серйозно розглянути» злочин екоциду на щорічній асамблеї держав-учасниць МКС у грудні минулого року.

Новини за темою: На Сумщині викрили незаконну вирубку лісу на понад 920 тисяч гривень

«Настав час використовувати силу міжнародного кримінального права для захисту нашого глобального навколишнього середовища. Я сподіваюся, що ця група зможе виробити практичне, ефективне та стійке визначення, яке дозволило б вирішити внесення поправок до статуту МКС», — розповів Сендс.

Саме внесення змін до статуту МКС дозволить суду розглядати справи про знищення навколишнього середовища і експлуатацію природних ресурсів.

Новини за темою: На Київщині нелегала з Росії затримали через крадіжку лісу

Голова фонду Stop Ecocide Джоджо Мехта заявила, що в більшості випадків за екоцид буде колективна (державна) відповідальність. Якщо криміналізація все ж буде запроваджена, то всі країни, які ратифікували статут МКС, обов’язково повинні інтегрувати пункт про екоцид у своє національне законодавство.

«Це мало б передбачати масове, систематичне або широкомасштабне знищення. Ймовірно, ми говоримо про величезні вирубки лісів Амазонки, глибоководне донне тралення або розливи нафти. Ми хочемо розмістити це на тому самому рівні, що і звірства, розслідувані МКС», — додала Мехта. 

Новини за темою: На Волині лісники завдали збитків державі на 17 млн гривень

Нагадаємо, раніше виконавчий директор програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен заявила про наявність серйозних загроз для країн Карпатського регіону через вирубку лісів та зміни клімату.

 

Джерело

Залишити коментар