Image default

З’явилося відео сміливої операції ГУР у Кабулі

Фото: скриншот Український спецназ евакуював понад 700 осіб

Український спецназ пішки вийшов за межі захищеного периметра аеропорту, щоб знайти і супроводити в аеропорт осіб, узгоджених на евакуацію.

  Українські військові опублікували відео героїчної спецоперації в Афганістані, під час якої були евакуйовані понад 700 українців та іноземців. Відповідне відео було опубліковано у четвер, 2 вересня, Головним управлінням розвідки (ГУР) Міноборони України.   «Для того, щоб знайти і безпечно забрати людей з евакуаційного списку, спецназівці ГУР пішки виходили за межі захищеного периметра аеропорту. На таке ризиковане рішення не наважувалися жодна з інших евакуаційних місій, бо зона по території аеропорту вже перебувала під контролем бойовиків «Талібану», — йдеться в повідомленні.   Відзначається, що евакуйовані люди були вражені тим, що українські спецназівці пішли на особистий ризик, щоб їх врятувати.   Також у повідомленні говориться, що, незважаючи на те, що Україна не мала свого миротворчого контингенту в Афганістані, українські військові зайняли восьме місце за кількістю евакуйованих осіб серед європейських країн — евакуйовано більше 700 осіб.  

  Напередодні повідомлялося, що Україна евакуювала з Кабула перекладачів Канади. Українські військові, які дислокувалися в аеропорту столиці Афганістану, провели сміливу операцію з евакуації афганців, які працювали з військовослужбовцями Канади. При цьому американські і канадські військові не змогли допомогти цим людям.   Блінкен подякував Україні за допомогу в евакуації з Афганістану  

Джерело

Залишити коментар