Image default

Зеленський заявив, що Байден може посилити переговори щодо Донбасу

Президент України Володимир Зеленський Офіс президента України

Глава держави сподівається на підтримку США в процесі реінтеграції східних областей України

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що Джо Байден міг би посилити перемовини щодо Донбасу, якщо б США брали участь у Нормандському форматі. Про це глава держави повідомив в інтерв’ю The New York Times, опублікованому на сайті Офісу президента.

За словами Зеленського, США можуть значно вплинути на прогрес з перемовинами, адже ця країна — «гарант безпеки у світі, серйозний стратегічний гравець, тому такі кроки могли б прискорити фінал війни на Донбасі». 

Крім цього, президент сподівається на допомогу США у процесі великої реінтеграції Донецької та Луганської областей. Зокрема, через сильні компанії, технології, безпеку та гроші.

«А щоб реінтегрувати Донбас, потрібні сильні компанії, сильні технології, безпека та гроші. І тут, я вважаю, ми не впораємося самі. І ми бачимо вільну економічну зону на території Донбасу, щоб там були певні преференції для того, щоб зайшов бізнес. І тут ключову роль могли б відіграти Сполучені Штати Америки», — пояснив Зеленський.

Новини за темою: Сенат США закликав «уряд Зеленського» продовжувати антикорупційні реформи

Політик також додав, що США можуть допомогти Україні в питанні деокупації Криму.

«Зараз ми створюємо Кримську платформу і, звісно, хотіли б у ній бачити ті країни, які будуть ключовими гравцями, ключовими гарантами повернення та деокупації Криму. Повернення Криму і нашої територіальної цілісності. І США могли б бути лідером у цьому напрямку», — сказав Зеленський.

Нагадаємо, нещодавно Конгрес США ухвалив проєкт оборонного бюджету, в якому передбачено 250 мільйонів доларів військової допомоги Україні. Пізніше відповідний законопроєкт схвалив Сенат Сполучених Штатів. 

Джерело

Залишити коментар