Image default

Зеленський у День захисників Донецького аеропорту: Там знову замайорить синьо-жовтий прапор

Метеовежа стала символом оборони Донецького аеропорту Sergei Loiko / Los Angeles Times

За словами президента, подвиг кіборгів став символом майбутньої перемоги

Президент України Володимир Зеленський вшанував пам’ять та подякував українським військовим, які захищали Донецький аеропорт. Про це очільник держави повідомив у Telegram.

За словами Зеленського, оборона аеропорту виглядала як диво. «Героїчна оборона Донецького аеропорту остаточно зламала плани Росії із захоплення України. Це виглядало як диво, коли наші люди витримували навіть після того, як почав «здаватися» бетон. Але жодного дива – це відображало закономірність. Бо українці довели, що рубіж свободи народів у Європі тепер – по східному кордону нашої держави, і на захід його вже ніхто й ніколи не відтисне», – написав президент.

Водночас очільник держави наголосив на відвазі українських військовослужбовців. «Бої за Донецький аеропорт були одними з найзапекліших у війні на сході України. Наші відважні хлопці та дівчата – військові, добровольці, волонтери – тримали оборону ДАПу 242 дні. Вони трималися, незважаючи на регулярні атаки супротивника та постійні фейки у ворожих ЗМІ про те, що аеропорт ось-ось захоплять», – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Президент та перша леді вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

При цьому президент закликав пам’ятати українських героїв. «За цю стійкість, безстрашність і незламність захисників Донецького аеропорту навали кіборгами. Пам’ятаємо наших героїв, живих та полеглих, і дякуємо за їхній подвиг – за символ того, що ми обов’язково вистоїмо і здобудемо перемогу. І над Донецьким аеропортом знову замайорить синьо-жовтий прапор України», – висловився Зеленський.

Довідка

16 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту, оборона якого тривала з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року, поки противник не знищив усі будови, здатні забезпечувати укриття для українських військових

Загалом захист аеропорту тривав 242 дні, під час чого 200 українських військових загинули, а ще пів тисячі отримали поранення.

Новини за темою: Зеленський вшанував пам’ять героїв Небесної Сотні

Нагадаємо, нещодавно в Києві відбулися заходи зі вшанування пам’яті загиблого екіпажу та пасажирів, які загинули внаслідок катастрофи літака «МАУ» в Ірані минулого року. Також стало відомо, що в столиці з’явиться сквер у формі літака, присвячений пам’яті загиблих.

Джерело

Залишити коментар