Image default

Зеленський розповів про зустріч з головою КСУ до резонансних рішень

Володимир Зеленський Офіс президента

Президент на зустрічі з Олександром Тупицьким просив не порушувати земельне, банківське та мовне питання

Президент України Володимир Зеленський зустрічався із головою Конституційного суду Олександром Тупицьким ще до ухвалення резонансних рішень щодо роботи НАБУ і НАЗК та просив його не порушувати земельне, банківське та мовне питання. Про це глава держави розповів в інтерв’ю виданню «Фокус».

«Я не запрошував жодного суддю до себе на зустріч, але всі хотіли зі мною поспілкуватися. Голова КС теж дуже хотів зі мною познайомитися. До всіх подій він прийшов до мене і сказав, що є деякі неконституційні речі. Я з ним погодився. Він говорив, що вони – державники, захищають Конституцію. «Є якесь бачення в цілому, де є загрози?» – питав Тупицький у мене. Тому що після ухвалення закону про земельну реформу я публічно говорив, що не дай боже, щоб КСУ скасував цю реформу», — зазначив Зеленський.

Гарант зауважив, що тоді сказав Тупицькому, що впливати на КС не може. «Але, якщо ви (Тупицький, — ред.) мене питаєте про державну позицію, я говорю: земельне, банківське, мовне питання прошу не порушувати для того, щоб не розколювати суспільство, – сказав я на тій зустрічі. Ми потиснули один одному руки», — пригадав президент свою розмову з очільником КСУ.

Він наголосив, що ця зустріч відбулася до ухвалення КСУ резонансних рішень щодо НАБУ та е-декларування.

Зеленський нагадав, що після того КСУ поставив під сумнів, чи може президент призначати директора Національного антикорупційного бюро України, а потім заблокував частину повноважень до НАЗК.

«Після НАЗК ми знали, що буде далі – земля, мова, банки. Тобто все це – велика операція. Спеціальна вона чи ні, мене як президента не цікавить», — пояснив очільник країни та додав, що Тупицький перевищив свої повноваження.

«Тупицький не може бути головою КС. Перезавантаження суду має розпочатися саме з цього. Я навіть не погрожую. Конфлікт з державою, конфлікт з суспільством, конфлікт з ВР, конфлікт з президентом. Мені здається, цього досить, щоб людина пішла. Це нормальний людський крок», — переконаний Володимир Зеленський.

Він додав, що КСУ наразі не є незалежним, хоча згідно із законодавством, він має бути таким.

Новини за темою: Розпуск КСУ – загроза для територіальної цілісності України, — Тупицький

Нагадаємо, вчора, 24 грудня, в ЗМІ з’явилася інформація, що голову Конституційного суду Олександра Тупицького викликають в Офіс генпрокурора для вручення підозри. Проте не уточнювалося, у якій конкретно справі викликають суддю.

Згодом стало відомо, що Тупицький все ж отримав повістку про виклик до Офісу генерального прокурора та підготував низку клопотань до відомства. Голова КСУ має з’явитися в ОГП в понеділок, 28 грудня.

Джерело

Залишити коментар