Image default

Зеленський пообіцяв міжнародним партнерам поступову відмову України від вугілля заради порятунку клімату

Володимир Зеленський Офіс президента

Президент розповів, що цього року Україна особливо відчула вплив від зміни клімату

Президент Володимир Зеленський заявив про плани України зменшити кількість викидів парникових газів до 2030 року до 42% у порівнянні з 1990 роком. Про це він повідомив під час участі в Міжнародному саміті кліматичних амбіцій, передає пресслужба Офісу президента.

За словами Зеленського, Україна прагне узгоджувати свою кліматичну політику та законодавство із Європейським зеленим курсом й активізує співпрацю з ЄС у сферах енергоефективності. «Довгостроковою ціллю України є досягнення вуглецевої нейтральності. Докладатимемо зусилля, аби максимально скоротити час досягнення цієї цілі», – сказав президент.

Також очільник держави розповів, що наразі триває процес перегляду Енергетичної стратегії України, яка передбачає розвиток відновлюваної енергетики, поступову заміну викопних видів палива, зокрема вугілля. «Ми розпочали підготовку рамкової стратегії адаптації до зміни клімату України до 2030 року. Документ координуватиме роботу різних органів влади на національному й місцевому рівнях. Україна є й залишатиметься одним з активних і відповідальних учасників глобального процесу боротьби зі зміною клімату й захисту довкілля», – висловився Зеленський.

Президент зауважив, що цього року в Україні особливо відчувався негативний вплив від зміни клімату. Йдеться про знищення врожаю внаслідок посухи, масштабних лісових пожеж на сході та руйнівних паводків на заході. «Кожен мешканець планети вже відчуває подих глобального потепління та зазнає втрат через пасивне ставлення до кліматичної політики», – розповів Зеленський.

Новини за темою: Зеленський привітав ратифікацію угоди з Канадою про теле- та кіновиробництво

Нагадаємо, нещодавно президент України Володимир Зеленський назвав ключові економічні завдання на 2021 рік. За його словами, співпраця з Міжнародним валютним фондом має вирішальне значення для забезпечення макроекономічної стабільності в Україні.

Джерело

Залишити коментар