Image default

Зеленський підписав закон про розблокування діяльності НАЗК

Володимир Зеленський Фокус

Відновлюються повноваження НАЗК і стосовно суддів КСУ

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про розблокування діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції. Він передбачає відновлення повноважень НАЗК, в тому числі стосовно суддів та суддів Конституційного суду. Про це повідомляє Офіс президента України.

Документ вносить зміни до ЗУ «Про запобігання корупції», якими забезпечується повноцінне функціонування НАЗК, відомство наділяє необхідними повноваженнями і правами.

Закон прописує порядок реагування агентства на виявлення порушень відповідного закону, виявлення ознак корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень. Встановлюються особливості такого реагування у разі вчинення даних дій суддями або суддями КСУ.

У законі передбачено відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Новини за темою: Е-декларації фактично не можуть бути перевірені, — НАЗК

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Джерело

Залишити коментар