Image default

Зеленський підписав указ про реформу охорони здоров’я

Володимир Зеленський

Президент ввів у дію рішення РНБО про реформування медичної системи в країні. Указ набирає чинності із дня його опублікування.

  Президент України Володимир Зеленський підписав указ, який вводить у дію рішення Ради національної безпеки і оборони Про стан національної системи охорони здоров’я та невідкладні заходи щодо забезпечення громадян України медичною допомогою. Рішення було прийнято на засіданні РНБО 30 липня.   Відповідний указ №369 / 2021 і рішення РНБО оприлюднено на сайті глави держави в середу, 18 серпня.   Відзначається, що уряд повинен до 1 грудня 2021 року розробити і затвердити Стратегічний план розвитку системи охорони здоров’я на період до 2030 року, визначити терміни, відповідальних за виконання і чіткі механізми для забезпечення рівного доступу громадян України до своєчасної, безпечної і якісної екстреної, первинної, вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги, а також реабілітації у сфері охорони здоров’я.   Стратегічний план передбачає введення з 1 січня 2022 року:  

  • індикаторів якості надання первинної медичної допомоги,
  • введення ключових показників ефективності для керівників закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності,
  • створення умов для можливості застосування міжрегіональних клінічних маршрутів пацієнта при наданні екстреної медичної допомоги.

  Указ набирає чинності із дня його опублікування. Контроль за його виконанням покладено на Секретаря РНБО.   Банкова розкрила деталі візиту Зеленського в США   Додамо, в Україні з’явилася нова держнагорода. Відзнакою Національна легенда України нагороджуватимуть із нагоди Дня Незалежності осіб, які зробили внесок у становлення, розвиток і зміцнення країни.  

Джерело

Залишити коментар