Image default

Затягує розгляд, але підвищує шанси: ЄСПЛ ухвалив рішення щодо справ «Україна vs Росія»

Іван Ліщина

Суд приєднав до «донбаської справи» позов Нідерландів щодо MH17

Велика палата Європейського суду з прав людини вирішила приєднати до «донбаської справи» України проти Росії ще дві міждержавні справи. За словами заступника міністра юстиції — уповноваженого з питань ЄСПЛ у Міністерстві юстиції України Івана Ліщини, це рішення має як плюси, так і мінуси для держави. Про це він повідомив у Facebook. 

Як зазначається, ЄСПЛ вирішив приєднати до міждержавної справи Україна проти Росії no. 8019/16, яка стосується подій на Донбасі та справу Україна проти Росії no. 43800/14 щодо дітей з державних закладів, яких незаконно вивозили до Росії на початку війни. Крім цього, Європейський суд вирішив приєднати справу Нідерланди проти Росії no. 28525/20, яка стосується збиття літака MH17 в Донецькій області.

Таким чином, справа отримала нову назву: Ukraine and the Netherlands v. Russia nos. 43800/14, 8019/16 and 28525/20.

Новини за темою: Виплати пенсій в ОРДЛО: ЄСПЛ став на сторону України

За словами Ліщини, це рішення має як плюси, так і мінуси для України.  

«Плюси в тому, що в голландській справі більше матеріалу із кримінальної справи по MH17, яких нам свого часу не дали, посилаючись на таємницю слідства. Тепер ці матеріали будуть й в нашій справі. По-друге, приєднання другого заявника до справи підсилює її контекст: порушення прав людини з боку РФ в ході вторгнення на суверенну українську територію», — пояснив Ліщина. 

Мінусом рішення ЄСПЛ Ліщина назвав те, що об’єднання кількох справ може затягнути їхній розгляд, адже голландська заява ще не комунікована з РФ. Однак представник Мін’юсту запевнив, що «з огляду на загальну неквапливість ЄСПЛ при розгляді таких справ, таке затягування навряд чи можна вважати серйозним ризиком».

Новини за темою: Справа МН17: ЄСПЛ почав вивчення позову Нідерландів проти РФ

«В будь-якому випадку, ми проситимемо ЄСПЛ прискорити розгляд голандської справи з тим, щоб об’єднання заяв, яке Україна підтримує, не призвів до затягування розгляду її скарг», — додав він. 

Нагадаємо, нещодавно у Європейському суді з прав людини повідомили про розгляд п’яти міждержавних справ України проти Російської Федерації та роз’яснили, у чому суть міжнародних претензій.

Джерело

Залишити коментар