Image default

Заявку України на вакцину COVAX схвалили

Україна гарантовано отримає безкоштовно вісім мільйонів доз вакцини від коронавірусу для чотирьох мільйонів осіб.

Глобальний механізм щодо забезпечення доступності вакцин проти коронавірусу COVAX схвалив заявку України, повідомив у суботу, 12 грудня, головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Так, Україна гарантовано отримає безкоштовно 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19. А також шприци для ін’єкцій вакцини.

«Україна отримала від COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від COVID-19. Тепер, додатково до запланованих закупівель вакцини за бюджетні кошти, Україна вже 100% отримає понад 8 млн доз вакцини безкоштовно», — написав Ляшко.

Зараз триває робота над тим, щоб холодильне обладнання для пунктів щеплення прибуло в найкоротші терміни.

«МОЗ залучає до процесу логістики ДП Укрвакцина і приватні компанії (для забезпечення доступу до обладнання для ультра-холодного зберігання, з температурним режимом -60/-80 градусів)», — уточнив заступник міністра.

Заявку України на вакцину COVAX схвалили

Нагадаємо, 18 листопада глобальний механізм COVAX підтвердив виділення вакцини від коронавірусу Україні, як тільки її зареєструють. Україна отримає вакцину COVAX декількома траншами. Угоди на постачання вакцин підпишуть в грудні. Першим траншем Україна отримає 1,2 млн доз для медиків.

Очікується, що перший етап вакцинації в Україні може розпочатися в березні. За рік планують вакцинувати щонайменше половини населення країни.

Джерело

Залишити коментар