Image default

Захист прав дітей-сиріт та звільнення міністрів: Що сьогодні розглядають депутати

Зала засідань Верховної Ради України — депутати IX скликання

president.gov.ua

Серед іншого на порядку денному стоїть питання посилення відповідальності у сфері захисту екосистем від пожеж

Сьогодні, 16 грудня, народні депутати зібралися на чергове пленарне засідання, під час якого планують розглянути проєкти законів щодо встановлення й змінення меж 11 міст України, захисту житлових прав дітей-сиріт, а також низку інших важливих документів. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що парламентарі під час засідання розглянуть питання про звільнення Сергія Бессараба з посади міністра у справах ветеранів, Романа Абрамовського – з посади міністра захисту довкілля та природних ресурсів та про дострокове припинення повноважень народного депутата Руслана Требушкіна.

Крім того, заплановане включення до порядку денного й прийняття рішення щодо скорочення строку внесення альтернативних законопроєктів щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я, а також щодо відтермінування введення в дію частини десятої статті 10 Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».

Сьогодні в парламенті мають розглянути дві законодавчі ініціативи щодо зняття вікових обмежень для роботи на державний службі та щодо кандидатського резерву. Повторно депутати проголосують і про закон «Про електронні комунікації», пропозиції до якого вніс президент України Володимир Зеленський. Також повторно заплановане внесення змін до законодавства щодо Антимонопольного комітету України.

Новини за темою: Верховна Рада повернула повноваження НАЗК

У першому читанні Верховна Рада має розглянути законопроєктів щодо:

  • забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;
  • посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж;
  • посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень;
  • Генеральної схеми планування території України;
  • внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у частині забезпечення реалізації функцій прокуратури»;

Новини за темою: Рада подовжила особливий статус Донбасу ще на рік

Водночас у другому читанні депутати поставлять на голосування проєкти законів, які стосуються:

  • опублікування рішень Верховної Ради України;
  • права слідчого судді, суду не визначати розмір застави у кримінальному провадженні;
  • захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа;
  • запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Крім того, на порядку денному стоять ратифікаційні законопроєкти і проєкти постанов щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році та щодо утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу.

Новини за темою: Рада ухвалила бюджет-2021. Основні показники

Нагадаємо, раніше спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що на сьогоднішньому засіданні, 16 грудня, депутати планують розглянути відставку лише одного з міністрів, а вже завтра – наступного. За його словами, загалом до парламенту надійшло дві заяви про відставку.

Джерело

Залишити коментар