Image default

За рік у Києві зафіксовано понад 22 тисячі випадків домашнього насильства

Фото: pravo.ua За рік в Києві потроїлася кількість звернень щодо домашнього насильства

Кількість звернень зросла утричі в порівнянні з минулим роком. Це означає, що про насильство вже не бояться говорити.

З початку 2020 року в поліцію і Київський міський центр гендерної рівності, протидії та запобігання насильству надійшло 22 688 звернень щодо домашнього насильства. Про це повідомила заступник голови КМДА Марина Хонда, передає прес-служба КМДА.

За її словами, в 2019 в Києві почали активну роботу з протидії та запобігання насильству. За цей час створено Телефон довіри і відкриті дві кімнати кризового реагування, постійно проводяться інформаційні кампанії, що сприяє руйнуванню стереотипів про домашнє насильство.

«Якщо порівнювати статистику з минулим роком, то кількість звернень зросла утричі. Це означає, що про насильство вже не бояться говорити, оскільки вже створені механізми захисту від кривдника. Велику роль відіграє і психологічна підтримка наших фахівців в Центрі гендерної рівності. За рік на Телефон довіри звернулося 4 105 осіб. З них — 492 чоловіки. Також до психологів на очних консультаціях звернулося 730 осіб. Чоловіків з них — 147. Тобто від домашнього насильства страждають не тільки жінки, а й чоловіки і діти», — зазначила Хонда.

За словами чиновниці, «кризовими кімнатами» скористалися 70 осіб, з яких 40 — жінки і 30 — діти. Зокрема, кімнатою на лівому березі Києва, яка була відкрита близько місяця тому, скористалися 14 осіб, з яких вісім — жінки.

Раніше повідомлялося, що в Україні кількість заяв про домашнє насильство зросла на 54% за рік.

Третина жінок планети потерпають від насильства — ООН

Джерело

Залишити коментар