Image default

Укроборонпром візьме на озброєння ШІ

Фото: ukroboronprom.com.ua Укроборонпром має намір використовувати штучний інтелект в «оборонці»

Впровадження технологій штучного інтелекту в оборонній сфері є важливою складовою реформи всього ОПК України, зазначили в компанії.

Міністерство цифрової трансформації України і Державний концерн Укроборонпром мають намір консолідувати зусилля для розвитку цифрової економіки, цифрових інновацій, зокрема сфери технологій штучного інтелекту. Про це у четвер, 26 серпня, йдеться в повідомленні прес-служба Мінцифри.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що ШІ стає однією з ключових трансформаційних технологій економіки, оборони і державного управління.

За словами гендиректора Укроборонпрому Юрія Гусєва, впровадження технологій штучного інтелекту в оборонній сфері є важливою складовою реформи всього ОПК і Укроборонпрому зокрема.

«Відомства провідних країн також вивчають можливості застосування алгоритмів ШІ в оборонній сфері», — зазначив він.

Дані технології, на його думку, можна задіяти як в оборонній сфері, так і для інноваційних розробок і створення зброї і техніки нового надсучасного зразка.

«Ідеться про безпілотні системи, справжній потенціал яких охоплює всі середовища бою, — землю, море, повітря і космос», — сказав Гусєв.

Меморандумом передбачається співробітництво в розвитку штучного інтелекту в сферах національної безпеки і оборони. Також сторони будуть працювати над науково-дослідними проектами з використання штучного інтелекту в сфері нацбезпеки.

Нагадаємо, представники державного концерну Укроборонпром провели в США низку переговорів з провідними оборонними компаніями.

Джерело

Залишити коментар