Image default

Українці почали подавати нульові декларації

Фото: ГФС Податкова амністія триватиме рік

З 1 вересня в Україні стартувала податкова амністія, в ході якої громадяни можуть показати свої «сірі» доходи і сплатити з них податки.

  У систему прийняття електронних декларацій податкової служби надійшли перші добровільні декларації українців. Про це повідомив глава служби Євген Олейников, пише Укрінформ у п’ятницю, 10 вересня.     «Ми бачимо в цьому те, що платники податків зацікавлені в одноразовому нульовому декларуванні», — прокоментував Олейников.   Нагадаємо, добровільно задекларувати доходи можна протягом року, починаючи з 1 вересня. Громадяни зможуть подати одноразову декларацію з активами, з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.   У декларації можна вказати валютні цінності, крім готівки, цінних паперів, рухоме і нерухоме майно, зокрема об’єкти незавершеного будівництва, частки в майні юридичних осіб в Україні та за кордоном. Інформацію про джерела походження задекларованих активів вказувати не треба.   Із задекларованих активів громадянам доведеться сплатити збір:  

  • 5% з валютних цінностей на рахунках у банках в Україні та інших активів в Україні;
  • 9% з валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах та інших активів за кордоном;
  • 2,5% від номінальної вартості державних облігацій України, придбаних з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

  Також був прийнятий закон, який дозволяє громадянам уникнути відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства. Уникнути відповідальності зможуть громадяни, які вкажуть активи в декларації і оплатять збір.   Глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев вважає, що українці тримають «в тіні» 50 мільярдів доларів незадекларованих доходів.      

Джерело

Залишити коментар