Image default

Україна заперечила отримання фінального звіту про катастрофу літака «МАУ» в Ірані

Фото з відкритих джерел

У разі відсутності технічного звіту протягом року з моменту катастрофи, Іран буде зобов’язаний опублікувати проміжний звіт

Іран не передавав Україні фінальний технічний звіт про катастрофу літака «МАУ» поблизу Тегерана. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін в ефірі «Громадського радіо».

За словами Єніна, інформацію про отримання звіту йому не підтвердили в Національному бюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів. «Я буквально пів години тому спілкувався з керівником НБРЦА Ігорем Мішаріним, який жодним чином не підтвердив мені отримання будь-яких проєктів з боку іранської сторони», – висловився дипломат.

Крім того, чиновник додав, що офіційний Тегеран раніше заявляв про готовність звіту. «Ми неодноразово чули від іранської сторони, що звіт готовий, що зараз завершується переклад. Я ці слова вже чую останні два місяці ледь не щотижнево, водночас на даний момент ми можемо констатувати відсутність документів, переданих українській стороні», – сказав Єнін.

Крім того, заступник міністра наголосив, що відповідно до Чиказької конвенції, в разі відсутності завершення технічного розслідування протягом одного року з моменту катастрофи, Іран буде зобов’язаний оприлюднити проміжний звіт.  Проте цей документ на матиме юридичної сили.

Новини за темою: Україна пригрозила Ірану судом ООН через безплідні переговори щодо збитого літака «МАУ»

Нагадаємо, нещодавно з’явилася інформація, що Організація цивільної авіації Ірану оприлюднила остаточний технічний звіт про катастрофу літака компанії «Міжнародні авіалінії України», яка трапилася в січні поблизу Тегерана. Повідомлялося, що звіт передали усім країнам, чиї громадяни загинули у січні 2020 року.

Джерело

Залишити коментар