Image default

Україна та ще 10 країн приєдналися до санкцій Євросоюзу проти ІДІЛ та «Аль-Каїди»

Фото з відкритих джерел

Обмеження триватимуть щонайменше до кінця жовтня 2021 року

Україна та ще 10 країн, серед яких Молдова, Вірменія і Грузія, приєдналися до продовження санкцій ЄС проти Ісламської держави та терористичної організації «Аль-Каїда». Про це йдеться в Декларації високого представника ЄС, передає пресслужба Європейської Ради.

Зазначається, що рішення Євросоюзу щодо санкцій було ухвалене ще в жовтні. «19 жовтня 2020 року Рада ЄС ухвалила Рішення (CFSP) 2020/1516. Рішення Ради ЄС продовжує існуючі обмежувальні заходи до 31 жовтня 2021 року. Країни-кандидати Республіка Північна Македонія, Чорногорія, Сербія та Албанія, країна процесу стабілізації і асоціації та потенційний кандидат Боснія і Герцеговина, країни Європейської зони вільної торгівлі Ісландія і Ліхтенштейн, члени Європейського економічного простору, а також Україна, Республіка Молдова, Вірменія і Грузія приєдналися до цього рішення Ради ЄС», – йдеться в повідомленні.

Відомо, що санкції застосовано проти ІДІЛ та «Аль-Каїди», а також проти осіб, груп, підприємств та установ, які з ними асоційовані. Обмеження стосуються торгівлі або постачання таким терористичним суб’єктам будь-якої зброї, товарів військового або подвійного призначення, запчастин до них, будь-яку технічну допомогу з їх обслуговування. Крім того, санкціями забороняється торгівля з цими терористичними організаціями нафтою й нафтопродуктами, та будь-які форми фінансової підтримки.

Водночас членам цих організацій заборонено в’їжджати на територію Євросоюзу, що стосується і громадян країн ЄС, які належать до ІДІЛ та «Аль-Каїди».

Новини за темою: В Афганістані вбили одного з найбільш розшукуваних терористів «Аль-Каїди»

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що в Афганістані помер очільник терористичного угруповання «Аль-Каїда» Айман аз-Завахірі, який в травні 2011 року замінив Усаму бен Ладена. Імовірно, ватажок терористів помер ще на початку листопада.

Источник

Залишити коментар