Image default

Україна пригрозила Ірану судом ООН через безплідні переговори щодо збитого літака «МАУ»

Залишки літака «МАУ», який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

Низка обіцянок Ірану досі не виконана

Україна планує звертатися у Міжнародний суд Організації об’єднаних націй щодо збитого в Ірані літака «Міжнародних авіаліній України», якщо переговорні можливості з Іраном будуть вичерпані. Про це заявив заступник міністра закордонних справ України та керівник української групи переговорників із Іраном Євгеній Єнін, повідомляє УНІАН.

Він нагадав, що Україна готова звертатися до Міжнародного суду ООН, «якщо переговорний процес зайде у глухий кут і ми вичерпаємо усі можливості переговорів з іранською стороною».

Євген Єнін зазначив, що низка обіцянок Ірану досі не виконані, хоча на словах іранська сторона заявляє, що прагне об’єктивного та неупередженого розслідування.

«Ближчими днями ми будемо вчергове виходити на контакт з іранською стороною, наполягати на виконанні досягнутих домовленостей. Досягати домовленостей і не реалізовувати їх — абсолютно контрпродуктивно, і саме тому ми не хотіли би продовжувати цю видимість конструктивного діалогу, якщо на ділі в нас такого діалогу не виходить. Ми розраховуємо, все ж таки, на наявність доброї волі іранської сторони і за допомогою усіх інструментаріїв, які ми маємо у своєму розпорядженні як дипломатичні, так і кримінально-правові, будемо вимагати від іранської сторони виконання міжнародно-правових зобов’язань», — додав він.

Новини за темою: Збиття літака «МАУ» в Ірані: У МЗС заявили, що Тегеран не допустив українських слідчих до допиту підозрюваних

Раніше заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов заявляв, що з моменту останнього раунду переговорів, який відбувся в Тегерані у жовтні, минуло півтора місяці, а українське слідство досі не отримало обіцяних Іраном матеріалів та доказів щодо катастрофи літака авіакомпанії «МАУ». 

Джерело

Залишити коментар