Image default

Україна подасть зауваження до іранського проєкту звіту щодо катастрофи «МАУ», – МЗС

Залишки літака «МАУ», який збили в Ірані Фото з відкритих джерел

Допрацювати звіт планують упродовж 60 днів

Україна з іншими зацікавленими сторонами впродовж 60 днів доопрацює отриманий від Ірану проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака «МАУ» й подасть до нього свої зауваження та пропозиції. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін в ефірі «Громадського радіо».

За словами Єніна, Україна задоволена результатом, який коштував надзвичайної концентрації зусиль.

«Чому важливий технічний звіт? По-перше, він встановлює всі причини катастрофи. По-друге, саме на основі технічного звіту іранська сторона буде змушена виробити весь комплекс заходів з усунення прогалин і недоліків у системі забезпечення безпеки у небі над Іраном. По-третє, саме матеріали технічного розслідування ляжуть в основу кримінального провадження із притягнення до кримінальної відповідальності усіх причетних до цієї катастрофи посадовців. По-четверте, саме на основі результатів технічного розслідування значною мірою буде визначатися розмір компенсацій, які іранська сторона має сплатити родичам загиблих», – сказав дипломат.

Водночас заступник міністра додав, що отриманий проєкт технічного звіту потребує доопрацювання з боку інших країн-учасниць розслідування, у тому числі й США, як держави-виробника судна. Після цього Іран або врахує, або не врахує зауваження і пропозиції.

Що стосується довіри, об’єктивності й неупередженості іранського документа, то чиновник заявив, що не хоче поки коментувати це.  «Можу сказати, що до окремих етапів технічного розслідування долучалися представники всіх зацікавлених держав. У які висновки усе це вилилося, ми побачимо при аналізі цього документа», – висловився Єнін.

Новини за темою: Іран виплатить сім’ям загиблих у катастрофі «МАУ» по 150 тисяч доларів

Нагадаємо, напередодні заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін заявив, що Іран з п’ятої спроби зміг передати Україні проєкт технічного звіту щодо причин катастрофи літака «МАУ» в Тегерані. За його словами, звіт надійшов напередодні Нового року.

Джерело

Залишити коментар