Image default

Україна може підписати з ЄС угоду про «відкрите небо» у лютому, — Стефанішина

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

РБК-Україна

Документ планують підписати на засіданні Ради асоціації Україна- ЄС

Україна може підписати угоду з Європейським Союзом Угоду про Спільний авіаційний простір 11 лютого. Про це повідомила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі одного з телеканалів, передає Євроінтеграційний портал. 

За словами Стефанішиної, документ планують підписати на засіданні Ради асоціації Україна- ЄС. 

«На момент засідання Ради асоціації з боку України всі процедури для підписання Угоди про «відкрите небо» будуть завершені. Саме підписання також залежить від Європейської комісії. Якщо встигнемо процедурно, то Угоду про «відкрите небо» підпишемо на Раді асоціації», – сказала вона. 

Новини за темою: США офіційно вийшли з Угоди про відкрите небо

Також урядовиця наголосила, що це важливий іміджевий сигнал для України на міжнародній арені.

«Угода про Спільний авіапростір з ЄС — це вільна конкуренція, створення нового ринку, збільшення доступу на 500 мільйонний ринок авіаперевезень ЄС, дешевші квитки та більше рейсів», — пояснила Стефанішина.

Таким чином, авіаперевезення стануть доступним видом транспорту. Крім цього, документ дозволить збільшити перельоти між ЄС та Україною. Однак, Ольга Стефанішина попередила, що Угода про Спільний авіапростір містить велику кількість зобов’язань.

«Україна муситиме серйозно переглянути своє законодавство, правила щодо безпеки польотів та захисту прав споживачів», — додала вона. 

Новини за темою: Вихід США з Угоди про відкрите небо: Як це пов’язане з безпекою України та Грузії

Нагадаємо, раніше посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі повідомляв, що Україна та Євросоюз можуть підписати Угоду про спільний авіаційний простір, якщо Велика Британія вийде з блоку.

Джерело

Залишити коментар