Image default

Україна готова стати головним союзником США у Чорному морі, — Стефанішина

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина

РБК-Україна

Це дозволить відповідати на виклики щодо контролю РФ в деяких частинах Чорного моря

Україна готова посилити взаємодію зі США та НАТО, ставши їхнім ключовим союзником у Чорноморському регіоні для ефективного реагування на виклики безпеки з боку Росії. Про це повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн-конференції Ukraine in Washington, передає «РБК-Україна». 

«Україна готова бути не тільки партнером для Сполучених Штатів, але й одним з ключових союзників США в регіоні Чорного моря, на східному фланзі сил НАТО», — заявила міністр.

Новини за темою: Україна та НАТО проведуть в Одесі спільні навчання щодо захисту інфраструктури в Чорноморському регіоні

Стефанішина наголосила, що Україна відіграє важливу роль у регіоні, а більш потужна і системна взаємодія зі США і НАТО забезпечить її більший внесок у безпеку Чорного моря. 

«Це також дозволить ефективно відповідати на виклики щодо фактично одностороннього контролю РФ в деяких частинах Чорного моря», — додала вона. 

Новини за темою: Орбан: Росія нарощує військову присутність у Чорноморському регіоні

Нагадаємо, кілька місяців тому міністр оборони України Андрій Таран попередив про підвищення напруги в басейнах Чорного та Азовського морів через мілітаризацію Росією анексованого Криму та створення нею перешкод вільному судноплавству в регіоні.

Джерело

Залишити коментар