Image default

Україна буде ініціювати нові санкції через приватизацію «Масандри» в анексованому Криму

Віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

Над санкційним пакетом вже почали працювати

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій ініціює нові санкції щодо РФ через продаж винзаводу «Масандра» на анексованому Кримському півострові. Про це повідомляє пресслужба відомства. 

«Приватизація» концерну, який, крім значних виробничих активів, володіє унікальною колекцією вин та традиціями виноробства, відбулася за ціною, що мінімально перевищує стартову. Це є ознакою заздалегідь узгодженого результату та фіктивного характеру «аукціону». Крім «Південного проєкту», на «аукціон» заявилася тільки одна компанія, зареєстрована у Москві, зі статутним капіталом, який складає еквівалент близько 135 доларів США», — йдеться у повідомленні.

Новини за темою: Це рішення юридично нікчемне: У МЗС України відреагували на приватизацію «Масандри» в окупованому Криму

За словами віцепрем’єр-міністра – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова, Україна вживатиме відповідних заходів до осіб, які причетні до незаконного аукціону:

  • ініціюватиме національні санкції;
  • ініціюватиме судове переслідування, в т.ч. в міжнародних судах;
  • звертатиметься до міжнародних партнерів про внесення винних до санкційних списків та посилення санкцій.

«Всі наявні у відкритих джерелах документи (протоколи, заявки, біографії керівництва так званого міністерства в Криму, що організувало це, тощо) вже в нас. Санкційний пакет вже готується», — додав Резніков.

Новини за темою: Кравчук про ситуацію на Донбасі: Росія хоче залишити все як є, їй це вигідно

Нагадаємо, у листопаді так зване «Міністерство майнових і земельних відносин Криму» виставило на продаж винний завод «Масандра». Початкова вартість лота склала 5,3 мільярда рублів.

Пізніше МЗС України висловило рішучий протест у зв’язку із запланованою «приватизацією» Державного концерну «Масандра» в окупованому Криму й закликало міжнародне співтовариство не брати в ній участі та не співпрацювати з підприємством.

Попри це, 14 грудня стало відомо, що кримський винзавод «Масандра» продали за 5,327 млрд рублів (73 млн доларів) структурам банку «Росія», який в грудні 2017 року придбав завод шампанських вин «Новий Світ» в Судаку. 

Джерело

Залишити коментар