Image default

Угорщина звернулася до ОБСЄ з проханням направити моніторингову місію на Закарпаття

Петер Сіярто

Фото з відкритих джерел

Угорщина проведе консультації щодо подальшого блокування членства України в НАТО

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна попросила ОБСЄ направити моніторингову місію на Закарпаття у зв’язку з ситуацією, що там склалася. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

«Після засідання НАТО я розмовляв телефоном зі своїм другом Гентом Какаєм, міністром закордонних справ Албанії, який також нині очолює ОБСЄ. Я попросив його, щоб Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні поїхала на Закарпаття та розслідувала образи на адресу угорської громади», — написав Сіярто. 

Новини за темою: На Закарпатті поширюють відео з погрозами угорцям. Аваков відреагував

Окрім цього, міністр зауважив, що Угорщина ініціюватиме консультації щодо подальшого блокування членства України в НАТО.

Новини за темою: Викликали українського посла і звертатимуться в НАТО: Заява Петера Сіярто щодо обшуків на Закарпатті

Нагадаємо, 30 листопада Товариство угорської культури Закарпаття (ТУКЗ) заявило, що Служба безпеки України провела обшуки в кількох Угорських установах Закарпаття і в будинку голови товариства Ласло Брензовича.

Під час обшуків на підставі рішення Запорізького суду з посиланням на кримінальну справу, яку раніше було порушено за звинуваченням у сепаратизмі, шукали докази діяльності, спрямованої на підрив територіальної цілісності країни, насильницьку зміну кордонів і нанесення збитку державі. Однак ТУКЗ вважає, що насправді це запланована схема, побудована на сфабрикованих політичних звинуваченнях.

Згодом стало відомо, що уряд Угорщини має намір на всіх міжнародних фронтах заступатися за угорців Закарпаття, тому Петер Сіярто на засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО у вівторок, 1 грудня, збирається підняти питання обшуків в угорських установах Закарпаття.

Джерело

Залишити коментар