Image default

Учені вважають, що COVID-19 може виявитися аутоімунною хворобою

Окремі антитіла можуть атакувати організм людини Фото з відкритих джерел

Антитіла в організмі людини можуть вражати внутрішні органи та судини

Коронавірусна хвороба COVID-19 може викликати аутоімунну реакцію, при якій імунна система помилково атакуватиме організм людини. Таких висновків дійшли науковці Єльського університету США у ході дослідження, яка описує The Guardian.

За словами науковців, аутоімунні процеси відповідають за тривалі симптоми, які виявляють у пацієнтів, що вже побороли хворобу. У таких людей підвищується рівень «аномальних» антитіл, які починають атакувати внутрішні органи, окремі тканини та імунну систему, яка повинна була боротися з інфекцією. 

Окрім того, антитіла блокують вірусний захист організму, знищують імунні клітини та вражають мозок, судини, печінку, сполучну тканину та шлунково-кишковий тракт. При цьому, чим більше аутоантитіл у крові, тим важчий перебіг захворювання. 

Новини за темою: Коронавірус у тяжкій формі може викликати облисіння, – лікар

«Пацієнти з коронавірусом виробляють аутоантитіла, які фактично перешкоджають імунній відповіді на вірус. Ми переконані, що ці аутоантитіла є шкідливими…», — наголосив старший науковець групи дослідників, імунобіолог Аарон Рінг.

За попередньою інформацією, аутоантитіла можуть вражати організм людини протягом тривалого часу після того, як хворий одужав. 

Новини за темою: Безсимптомний коронавірус може викликати небезпечні ускладнення, — лікар

Нагадаємо, раніше науковці встановили, що у хворих, які подолали коронавірусну хворобу COVID-19, імунітет до цього захворювання може зберігатися протягом кількох років. 

Джерело

Залишити коментар