Image default

У Зеленського заявили про наявність підстав відсторонити від посади голову КСУ

Фото з відкритих джерел

Представник президента в КСУ вважає, що Тупицький не має високих моральних якостей та професіоналізму

Оприлюднені аудіозаписи за можливої участі голови Конституційного суду України Олександра Тупицького дають підстави для відсторонення його від посади. Про це заявив представник президента у КСУ Федір Веніславський, передає УНН.

За словами Веніславського, записи розмов Тупицького були зроблені законно. «З наявної в мене інформації, плівки, які були записані в межах проведення досудового розслідування, легальні й з усіма необхідними дозволами. Тобто суд дозволив проводити негласне стеження і зняття інформації. Саме це стало підставою, щоб було зареєстровано кримінальне провадження, і пан Тупицький був викликаний для оголошення про підозру», – висловився представник Зеленського.

При цьому чиновник додав, що справа проти Тупицького порушена за двома статтями, які стосуються введення в оману суду або іншого уповноваженого органу, а також перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку.

«Оприлюднені плівки, в яких фігурує голова КСУ Тупицький, вже свідчать, що він не відповідає тим критеріям судді Конституційного суду, які закріплені в Конституції. Це — високі моральні якості, яких в даному випадку немає, і професіоналізм, який також під сумнівом. Думаю, цей факт є достатнім для того, щоб судді КСУ щонайменше на зборах, спеціальному засіданні розглянули питання, чи може Тупицький бути суддею Конституційного суду», – висловився Веніславський.

Як відомо, нещодавно в ЗМІ опублікували аудіозаписи, які можуть свідчити про причетність Олександра Тупицького до суддівського шахрайства та отримання хабарів. Йдеться про те, що нинішній очільник КСУ нібито брав участь у подіях, які призвели до заволодіння майном заводу в Донецькій області, та може бути причетним до отримання частки в цьому підприємстві.

Новини за темою: Верховна Рада повернула повноваження НАЗК

Нагадаємо, сьогодні, 24 грудня, голова Конституційного суду України Олександр Тупицький отримав повістку про виклик до Офісу генерального прокурора. Він має з’явитися в ОГП наступного понеділка.

Джерело

Залишити коментар