Image default

У США створили аналіз крові, що виявляє 50 видів раку, тепер черга за випробуваннями

Фото з відкритих джерел

Випробовування будуть проводити у США та Великій Британії

Національна служба охорони здоров’я Великої Британії розпочала підготовку до масштабних випробувань розробленого в США нового методу аналізу крові на рак, який, як очікується, дасть змогу виявляти 50 типів злоякісних пухлин. Про це повідомляє «ВВС News Україна». 

Згідно з повідомленням, пройти тестування запропонують 165 тисячам мешканців Англії. Якщо метод виявиться ефективним, то до 2024 року пройти тестування зможуть приблизно мільйон британців.

Окрім цього, випробування також проведуть у США, але в дещо меншому масштабі, буде відібрано близько 6200 волонтерів віком від 50 років. Там тест теж буде доступний до 2021 року, але за гроші.

Новини за темою: Ліки від онкології: Вчені зробили відкриття, яке допоможе побороти всі види раку

Відомо, що тест Galleri, як і його аналоги, які перебувають в стадії розробки, діє на молекулярному рівні, що дозволяє помічати багато видів раку до того, як з’являються симптоми. Остаточні висновки випробувань щодо методу зроблять до 2023 року.

«Якщо ми отримаємо можливість за допомогою простого аналізу крові визначати наявність близько 50 видів раку, включаючи рак яєчників і підшлункової залози, які до моменту появи симптомів вже дуже складно лікувати, то для тисяч ракових пацієнтів, які щотижня проходять процедури лікування, це означатиме дуже багато», — каже глава служби охорони здоров’я сер Саймон Стівенс.

Новини за темою: Брак фізичної активності може призвести до смерті до 5 млн людей на рік, – ВООЗ

Як зазначається, у Великій Британії можливість першими пройти тест отримають громадяни віком від 50 до 79 років і кілька тисяч пацієнтів англійських лікарень, у яких лікарі виявлять симптоми онкології. Також у службі охорони здоров’я кажуть, що завдяки новому методу відсоток випадків раку, що виявляють у британців на ранніх стадіях, можна буде підвищити з половини до 75%.

Новини за темою: «У неї надлюдська ДНК»: 101-річна жінка, яка пережила рак та спалах грипу, вилікувалась від COVID-19

Нагадаємо, раніше британська компанія Imspex Diagnostics розробила дихальний тест, який може діагностувати коронавірус COVID-19 та відрізнити його від інших інфекцій протягом декількох секунд, а не годин, як це було раніше.

 

Джерело

Залишити коментар