Image default

У США новий винищувач на надзвуковій швидкості скинув ядерну бомбу. Відео

Випробування відбулися ще влітку цього року

Винищувач F-35A Lightning II Фото з відкритих джерел

У США національна лабораторія Sandia у співпраці з Військово-повітряними силами країни завершила серію льотних випробувань нового винищувача F-35A Lightning II скиданням нової ядерної бомби B61-12. Про це повідомила пресслужба лабораторії.

Зазначається, що випробування пройшли ще в серпні цього року на полігоні в американському штаті Невада. Тоді F-35A на надзвуковій швидкості зміг скинути бомбу, розроблену в червні 2020 року, й уразити ціль. За даними розробників, це перший випадок ураження цілі ядерною бомбою таким способом.

Як повідомляють у лабораторії, випробування відбувалися в рамках інтеграції бомби у винищувач, який, на відміну від інших літаків-експлуатантів B61-12, має для цього бомбовий відсік. Завдяки скиданню інертної ядерної бомби фахівці змогли оцінити й перевірити систему стабілізації і обертання бомби в умовах запуску на надшвидкості. У результаті B61-12 вразила ціль після 42-х секунд польоту.

Новини за темою: Іспанські винищувачі патрулюватимуть Чорне море у складі сил НАТО

Нагадаємо, нещодавно в американському штаті Арізона винищувач F-16 перехопив літак, який опинився в закритому повітряному просторі штату під час перебування там президента країни Дональда Трампа. Літак авіації загального призначення не виходив на зв’язок і не реагував на перехоплення.

Джерело

Залишити коментар