Image default

У Росії ухвалили закон про кримінальне покарання за спроби відчуження території РФ

Рада Федерації

Фото з відкритих джерел

За заклики громадянам загрожують штрафи до 100 тисяч рублів, а за спроби — ув’язнення до 10 років

Верхня палата Федеральних зборів Російської Федерації 2 грудня підтримала закони щодо введення штрафів і позбавлення волі до десяти років за заклики і спроби відчуження території Росії. Про це повідомляє пресслужба Ради РФ у Facebook. 

«Рада Федерації схвалила закони про встановлення відповідальності за публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації», — йдеться у повідомленні. 

Як зазначається, правопорушення, вчинене вперше, буде каратися в адміністративному порядку (штрафами): 

  • для громадян — від 30 до 60 тис рублів,
  • для посадових осіб — від 60 до 100 тис рублів,
  • для юридичних осіб — від 200 до 300 тис рублів.

Новини за темою: Не «анексований»: Мінреінтеграції пояснило, як правильно називати Крим

Однак, якщо публічні заклики здійснені з використанням ЗМІ, інтернету чи інших мереж, то штрафи будуть у більшому розмірі:

  • для громадян — від 70 до 100 тисяч рублів;
  • для посадових осіб — від 100 до 200 тисяч рублів;
  • для юридичних осіб — від 300 до 500 тисяч рублів.

Однак, при повторному діянні, скоєному протягом року, настане кримінальна відповідальність за статтею 280.1 КК РФ. Кримінальні штрафи будуть збільшені і складуть від 200 до 400 тис рублів. Термін позбавлення волі залишиться як колись — до 4 років.

Крім цього, за відчуження частини території РФ або за вчинення інших дії, спрямованих на порушення територіальної цілісності (за винятком делімітації, демаркації, редемаркації державного кордону Російської Федерації), загрожує від 6 до 10 років позбавлення волі. 

Рада Федерації

Нагадаємо, нещодавно Чорногорія, Албанія, Норвегія та Ліхтенштейн приєдналися до санкційних заходів Європейського Союзу проти Росії через окупацію Криму.  

Джерело

Залишити коментар