Image default

У Росії випробували незвичайних бойових роботів «Маркер»

«Маркер»

ФПД

Робот може прокладати маршрут і коригувати його при виникненні перешкод

У Росії, в Челябінській області, успішно випробували універсальну платформу бойових роботів «Маркер» у повністю автономному режимі: робот подолав 30 кілометрів по засніженому лісостепу. Про це повідомляє пресслужба Фонду перспективних досліджень.

 

Під час випробувань «Маркер» за допомогою системи технічного зору дістався до заданої оператором точки за півтори години. При цьому автономність робота під час руху по пересіченій місцевості становить 24 години, а на дорогах із твердим покриттям – 48 годин.

 

«Система автономного управління рухом платформи забезпечує автономну прокладку і коригування маршруту руху при виникненні перешкод – дерев, підйомів, ярів, кущів тощо», – зазначили у ФПД. 

 

Очікується, що в рамках наступних тестів платформа «Маркер» подолає відрізки шляху в 50, 100 і 200 кілометрів.

 

Зауважимо, експериментальна робототехнічна платформа «Маркер» розроблена в рамках проєкту Фонду перспективних досліджень, який стартував у 2018 році. Мета проєкту – створення і проведення повномасштабного відпрацювання технологій і базових елементів наземної робототехніки.

 

Новини за темою: Футуристичний полігон з роботами-мішенями: Як проходить підготовка морської піхоти США

 

За даними N+1, робот створюється за модульним принципом, що дозволяє швидко замінювати корисне навантаження і системи спостереження, а також модернізувати автоматичний пристрій. Зокрема, на «Маркера» можуть бути встановлені різні модулі корисного навантаження, включаючи модуль з оптико-електронною системою виявлення і спостереження, що має шість незалежних ступенів обертання. Також на модуль можна встановлювати різні види стрілецької, гранатометної та ракетної зброї.

 

Нагадаємо, раніше у Казахстані запустили у космос російську ракету-носій «Союз-2.1а» з космічним кораблем «Союз МС-14», на борту якого перебував антропоморфний робот Skybot F-850 «Федора». Російські космонавти таким чином хотіли перевірити, як автоматичний пристрій працюватиме в умовах космічного польоту. 

Джерело

Залишити коментар