Image default

У Росії посилили відповідальність за наклеп в інтернеті, тепер за це можна потрапити до в’язниці

Держдума РФ Фото з відкритих джерел

Ініціатором виступив депутат від правлячої партії «Єдина Росія» Дмитро Вяткін

Держдума Росії в середу, 23 грудня, проголосувала за законопроєкт, що посилює покарання за наклеп в інтернеті. Про це повідомляє DW. 

Згідно з повідомленням, законопроєкт передбачає позбавленням волі на строк до двох років за поширення наклепу, зокрема під час публічного виступу, в ЗМІ або в інтернеті.

Слід зауважити, що чинна дотепер редакція відповідної статті Кримінального кодексу РФ не передбачала тюремного ув’язнення. Наразі максимальна міра покарання за наклеп — штраф до п’яти мільйонів рублів (близько 1,87 мільйона гривень, — ред.) або обов’язкові роботи на строк до 480 годин.

Новини за темою: Литва звернулася до Росії щодо фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір»

Також ухвалений російськими депутатами законопроєкт запроваджує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років за наклеп з використанням службового становища.

Як зазначається, за наклеп про наявність у людини захворювання, небезпечного для оточуючих, може загрожувати до чотирьох років позбавлення волі, а за наклеп, поєднаний з обвинуваченням особи у вчиненні злочину проти статевої недоторканості особи, тяжкого або особливо тяжкого злочину, загрожує строк до п’яти років.

Новини за темою: У Росії пред’явили звинувачення нацгвардійцю Марківу

Нагадаємо, напередодні Держдума Росії підтримала в третьому читанні законопроєкт, що передбачає відновлення системи витверезників.

Джерело

Залишити коментар