Image default

У Росії хочуть суттєво підвищити розмір штрафів для YouTube, Facebook і Twitter

Держдума РФ Фото з відкритих джерел

Розмір штрафів може сягати мільйонів та мільярдів рублів

Комітет Держдуми РФ схвалив правки до законопроєкту про штрафи для провайдерів та власників інтернет-сайтів, які не виконують вимогу Роскомнадзору видалити заборонений в РФ контент. Про це повідомляє Meduza.

У Держдумі РФ пропонують прописати, що максимальне покарання для хостинг-провайдерів за повторне порушення складе від 5% до 10% виторгу компанії, але не менше 4 мільйонів рублів. При цьому, спочатку у проєкті закону не було прив’язки до виторгу: йшлося, що юрособам буде загрожувати штраф від 4 до 8 млн рублів.

«Також автори поправок запропонували прив’язати до рівня доходу штрафи для провайдерів і власників сайтів, якщо вони не видалять інформацію, заборонену в РФ. У цьому випадку максимальне покарання для юросіб — від 10% до 20% виторгу за рік, але не менше восьми мільйонів рублів. У первинному варіанті законопроєкту говорилося про штраф для юросіб в розмірі від восьми до 15 мільйонів рублів», — зазначили там.

Новини за темою: Влада США подала проти Google другий за два дні антимонопольний позов

Автори проєкту закону стверджують, що частіше за інших вимоги законодавства порушують іноземні компанії, зокрема, YouTube, Facebook і Twitter.

За даними Роскомнадзору, до квітня 2020 року YouTube не вилучив 10 482 сторінки із забороненою інформацією, Twitter — 1462 сторінки, Instagram — 1435, Facebook — 362.

«До кінця незрозуміло, з кого будуть стягувати штраф — з головних офісів іноземних компаній або з їхніх російських представництв. Таке представництво є, наприклад, у власника YouTube, компанії Google, — ТОВ «Гугл».

Виторг цієї компанії у 2019 році, згідно з відкритими даними, склав 74,9 мільярда рублів. У цьому випадку максимальний штраф для компанії складе майже 15 мільярдів рублів (204 млн доларів). Якщо ж депутати мали на увазі головні офіси компаній, то в цьому випадку штраф для Google може перевищити 32 мільярди доларів», — пояснює видання.

Новини за темою: У Росії знову оштрафували Google

Раніше повідомлялося, що Європейська комісія має намір представити нові правила технологічних гігантів Facebook, Amazon, Google.

Джерело

Залишити коментар