Image default

У річницю трагедії літака «МАУ» МЗС п’яти країн виступили зі спільною заявою

«Чорні скриньки» літака МАУ Фото з відкритих джерел

Вже є прогрес у спільній роботі з метою притягнути винних до відповідальності

Міністри закордонних справ України, Канади, Швеції, Афганістану та Великої Британії переконані, що зможуть покарати винних за збиття під Тегераном лайнера авіакомпанії «МАУ». Про це йдеться у їхній спільній статті, передає «Європейська правда».

«Ми запевняємо, що доб’ємося, аби всі обставини цього злочину були встановлені до найдрібнішої деталі. Необхідно, аби гіркі уроки збиття PS752 були вивчені, аби мінімізувати ризик повторення подібних трагедій у майбутньому», — заявили посадовці.

Вони також запевнили, що вже є прогрес у спільній роботі  «з метою притягнути винних до відповідальності за це порушення міжнародного права та допомогти рідним загиблих».

«Нині ми перебуваємо на заключних стадіях нашої підготовки та розраховуємо вже невдовзі увійти у формальні переговори з Іраном», — йдеться у публікації.

Також у п’ятницю була опублікована коротка спільна заява міністрів, у якій вони обіцяють «забезпечити виплату компенсацій Іраном повною мірою сім’ям загиблих та постраждалим державам».

Новини за темою: Іран виплатить сім’ям загиблих у катастрофі «МАУ» по 150 тисяч доларів

Україна з іншими зацікавленими сторонами впродовж 60 днів доопрацює отриманий від Ірану проєкт технічного звіту щодо обставин катастрофи літака «МАУ» й подасть до нього свої зауваження та пропозиції.

Джерело

Залишити коментар