Image default

У Пуерто-Рико обвалився один із найбільших радіотелескопів світу

Обвал радіотелскопа в Пуерто-Рико Twitter / National Science Foundation

Обсерваторія була закрита, тому ніхто не постраждав

У Пуерто-Рико 900-тонна інструментальна платформа радіотелескопа «Аресібо» обвалилася у чашу обсерваторії. Про це повідомила пресслужба Національного наукового фонду США в Twitter.

Зазначається, що інцидент стався 1 грудня, і внаслідок обвалу ніхто не постраждав. «Приладова платформа 305-метрового телескопа в обсерваторії «Аресібо» в Пуерто-Рико впала за ніч. Про постраждалих не повідомляється. Національний науковий фонд працює з зацікавленими сторонами для оцінки ситуації», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, «Аресібо» був другим за величиною радіотелескопом у світі, який був побудований у 1960-роках та довгий час відігравав ключову роль в астрономічних відкриттях. У серпні поточного року розпочалися руйнування на «Аресібо». У листопаді в науковому фонді вирішили закрити обсерваторію та вивести радіотелескоп з експлуатації контрольованим руйнуванням, оскільки безпечного способу збереження обсерваторії не було знайдено.

Новини за темою: У Карибському морі знайшли новий вид дивовижних морських істот

Нагадаємо, нещодавно телескоп Hubble зробив знімок космічної галактики UGC 12588, яка схожа на булочку з корицею. Галактика розташована в сузір’ї Андромеди в північній півкулі.

Джерело

Залишити коментар