Image default

У правлячій партії Угорщини заявили про «громадянську війну» на Закарпатті

Міністерство закордонних справ України

За словами угорських депутатів, обшуки на Закарпатті були політично мотивованими та спрямованими на залякування і тиск

Депутати Європейського парламенту від правлячої партії Угорщини побачили у подіях на українському Закарпатті ситуацію «громадянської війни». Про це йдеться у спільній заяві депутатів Європарламенту від партії «Фідес» та іншої угорської політсили, Християнсько-демократичної народної партії (KDNP), оприлюдненій у вівторок, передає «Європейська правда». 

«Українська влада створює на Закарпатті ситуацію громадянської війни. Ми вважаємо це ганебним і глибоко засуджуємо застосування озброєних сил українською владою проти лідерів і організацій угорської громади на Закарпатті», — йдеться у заяві-реакції на проведені обшуки СБУ.

За словами депутатів, обшуки були політично мотивованими та спрямованими на залякування і тиск.

«Скоординовані рейдерські дії проти законних організацій угорської меншини нагадують «методи сталінської тоталітарної системи». Такі дії неприйнятні у державі, де діє верховенство права.

У країні, асоційованій з ЄС, яка неодноразово заявляла про свій намір інтегруватися в Європейський Союз і НАТО, такі події є неприпустимими, тому ми виступаємо з ініціативою в Європейському парламенті, щоб включити це безпрецедентне порушення до порядку денного грудневого пленарного засідання», — заявили вони.

Крім того, депутати стверджують, що український уряд роками зневажає права угорської меншини. Зокрема, вони згадали про ухвалення законів «Про освіту» та «Про мову» як приклад порушення прав національної меншини.

Новини за темою: Співали молитву, а не гімн: У посольстві Угорщини пояснили інцидент на Закарпатті

Нагадаємо, Товариство угорської культури Закарпаття заявило, що 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в кількох Угорських установах Закарпаття і в будинку голови товариства Ласло Брензовича.

В Угорщині відразу ж відреагували на ці дії СБУ, зазначивши, що уряд країни має намір на всіх міжнародних фронтах заступатися за угорців Закарпаття, тому Петер Сіярто на засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО 1 грудня підняв питання обшуків в угорських установах Закарпаття.

Своєю чергою, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров публічно заперечив причетність до обшуків СБУ в Товаристві угорців Закарпаття та закликав силовиків надати докази.

А тим часом глава Національної поліції Ігор Клименко розповів, що за фактом погроз українцям угорського походження правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

Источник

Залишити коментар