Image default

У Першотравневській ОТГ на Дніпропетровщині «Слуги народу» хочуть позбавити людей права мати старост у селах

Олександр Чернов Фото з відкритих джерел

На Дніпропетровщині у Першотравневській ОТГ села намагаються позбавити старостинського представництва у складі новоствореної громади. Так борються з неугодними для «Слуг народу». Позбавити старостинських округів хочуть ті села, які були проти приєднання до новоствореної ОТГ. Про це розповів голова Чкаловської ОТГ, яку примусово доєднали до Першотравневої, Олександр Чернов, передає пресслужба партії «Пропозиція».

«Ми намагалися через суд відстояти право на існування своєї громади, але справу по суті так і не розглянули, процес затягувався, останнє засідання перенесли через  хворобу судді. А зараз намагаються зробити публічну легалізацію – кажуть людям: ви ж на вибори прийшли і проголосували, значить, ви згодні на приєднання до нової громади, виходить, вибори легалізували все беззаконня», – говорить Олександр Чернов. 

А самі сільські громади хочуть позбавити навіть повноцінного представництва у новоствореній ОТГ.

«На установчу сесію голова Тамара Литовченко, яка обралася від «Слуги народу», збирається винести рішення про утворення 4 старостинських округів, при тому, що за рішенням Кабміну до складу об’єднаної ОТГ увійшло 8 сільських рад. Це робиться спеціально, щоб позбутись неугодних, адже кандидатури старост подаються головами сільських рад і далі старости входять у виконавчий комітет»,  – пояснює Олександр Чернов. 

За його словами, мотивація, що це робиться для економії коштів, не витримує жодної критики.

«Це єдина громада на Дніпропетровщині, яка матиме таке мале старостинське представництво. У нас є ОТГ, де по 12-13 старост. А тут в далеко не бідної громади,  нагадаю, що вона другий рік поспіль входить у першу десятку найбагатших громад по Україні, раптом немає коштів на утримання старост. Це нонсенс», – говорить Олександр Чернов. 

На його думку, ці рішення призведуть до знищення сільських територій.

«Як тепер виглядає формула знищення села? А ось так і виглядає: немає старостату – не буде   кому озвучувати проблеми колишньої сільської ради. Люди звикли, що вони завжди могли звернутися до сільського голови, а зараз звертатись буде нікуди: щоб ви розуміли, від найвіддаленішого села до центру громади 50 кілометрів. Хто наїздиться? А немає озвучених проблем на сесії або на засіданні виконкому – повірте, через п’ять років не буде і села», – каже Олександр Чернов. 

Він звернувся до депутатів із закликом не підтримувати рішення, яке призведе до знищення сіл.

«Наша пропозиція –  межі старостинських округів повинні співпадати з межами колишніх сільських рад, незалежно від того, за якого кандидата на посаду сільського голови проголосував той чи інший населений пункт», – наголосив Олександр Чернов. 

За словами першого заступника керівника  виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад, члена політради партії «Пропозиція» Івана Фурсенка, подібні проблеми з формуванням старостинських округів виникають по всій країні, бо законодавчо це питання не врегульоване.

«Законодавець не відніс це до власних питань місцевого самоврядування, тому будь-які переформатування наразі є просто незаконними. А корінь проблеми у тому, що громади об’єднали не добровільно, а примусово, ще й напередодні самих виборів. От і маємо як наслідок супротив місцевих жителів, які не розуміють сутності нових громад,  не знають, до кого їм звертатися, – це все створює соціально-економічну напругу. Зрозуміло, що представники місцевої влади мають бути якомога ближчими до людей, що саме старости можуть відстоювати інтереси своїх сіл, на жаль, через законодавчі колізії навколо цього виникають маніпуляції з політичних мотивів», – каже Іван Фурсенко.

Источник

Залишити коментар