Image default

У ПДР з’являться правила для інвалідних візків

Фото: pixabay.com Правила матимуть позитивний вплив на інтереси учасників дорожнього руху

Правила руху для осіб на інвалідних візках додадуть у ПДД. Зокрема, забороняється буксирувати причепи та перевозити пасажирів. Візки мають бути обладнані світловідбиваючими пристроями.

  Кабінет Міністрів у середу, 2 грудня, схвалив проект постанови про внесення змін до Правил дорожнього руху, що стосуються прав і обов’язків осіб, які рухаються на інвалідних візках.   ПДР доповнять новим розділом 4-1, згідно з яким встановлюються права й обов’язки осіб на інвалідних візках.   Зокрема, їм слід:  

  • рухатися по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках зі швидкістю пішохода;
  • рухатися по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю;
  • переважне перетинання проїзної частини дороги по позначених пішохідних переходах. У цьому випадку громадяни на візках мають виконувати вимоги ПДР, що стосуються обов’язків пішоходів.

  У разі пересування по краю проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччю особи в інвалідних візках мають рухатися в напрямку руху транспортних засобів по правій крайній смузі.   Повертати ліворуч або робити розворот дозволяється на дорогах з однією смугою для руху в кожному напрямку і без трамвайної колії посередині. У такому випадку особи на візках мають виконувати вимоги ПДР, що стосуються обов’язків велосипедистів.   Особа на інвалідних візках наділяється правами:  

  • використовувати технічно справні та належним чином обладнані візки колісні;
  • не перевозити вантажі, що заважають керуванню;
  • не буксирувати причепи;
  • не перевозити пасажирів.

  Також візки повинні мати світловідбиваючі пристрої. І мають бути обладнані зовнішніми світловими приладами при русі в темний час доби по краю проїжджої частини дороги, вулиці чи узбіччю.   Нагадаємо, що Кабмін ввів нові правила для пішоходів і велосипедистів. У темний час доби і при поганій видимості пішоходи муситимуть використовувати світловідбиваючі елементи. А велосипедистам дозволили їздити на смузі для маршруток.   Також ми повідомляли, що система автофіксації почала реєструвати порушення ПДР «євроблях».  

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар