Image default

У НСЗУ назвали зарплати українських медиків

Фото: Скриншот из видео Гроші на підвищення зарплат медикам в бюджет не заклали

У середньому лікарі державних медустанов заробляють менш як 10 тисяч гривень, але в деяких лікарнях набагато більше, щоб зберегти персонал.

У 2020 році лікарі в Україні отримують 9 тисяч гривень на місяць, повідомляє в понеділок, 30 листопада, Національна служба здоров’я.

При цьому керівники медустанов отримують в середньому 23,5 тисячі грн, середній медперсонал — 7,5 тисячі грн, а молодший — 6,1 млн грн.

За даними НСЗУ, найвищі середньомісячні витрати на оплату праці лікарів спеціалізованої медичної допомоги зафіксовано в Луганській області — 10,8 тис. грн та Києві — 10,4 тис. грн. Найнижчі в Одеській області — 7,3 тис., Рівненській — 7,5 тис. грн і Хмельницькій — 7,8 тис. грн.

«Є випадки, коли витрати на оплату праці лікаря в одній з лікарень прифронтової зони становлять в середньому 73 тис. грн… Адміністрація підняла зарплати, щоб утримати фахівців», — наголошує НСЗУ.

У Нацслужбі зазначають, що в деяких клініках рівень зарплат значно перевищує середній у галузі. Так, в Хмельницькій інфекційній лікарні середня зарплата лікаря становить 40,5 тис. грн, в Одеському обласному клінічному медцентрі — 24,8 тис. грн, в Полтавській обласній інфекційній клінічній лікарні — 24,6 тис. грн.

Водночас в медустановах первинної ланки, які уклали договори з НСЗУ, зарплата склала для керівників — 24,9 тис. грн, для лікарів — 15 тис. грн, середнього медперсоналу — 8,4 тис. грн, молодшого медперсоналу — 4, 6 тис. грн.

Крім того, середня зарплата медиків екстреної медичної допомоги становить для їхніх керівників — 28,8 тис. грн, для лікарів — 18 тис. грн, для середнього медперсоналу — 14,9 тис. грн, для молодшого медперсоналу — 7,8 тис. грн.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов заявив, що в бюджет на 2021 рік не включили підвищення зарплат медикам. МОЗ пропонувало закласти в бюджеті зарплату лікаря на рівні 23 тисяч гривень, медсестри — 17 тисяч, молодшого медперсоналу — 12 тисяч гривень.

Згідно з проектом бюджету, на медицину в наступному році планують витратити 156 млрд грн, тоді як, наприклад, на програму Велике будівництво — 150 млрд.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар