Image default

У Німеччині розробили екологічні поїзди

Deutsche Bahn Фото з відкритих джерел

Новітні поїзди на водні планують випробувати впродовж року

У Німеччині компанії Deutsche Bahn та Siemens Mobility випробовують нові екологічні поїзди на водні, які мають на меті зменшити викид вуглецю в атмосферу. Про це йдеться у прессрелізі компаній.  

Зокрема, планується протестувати нову загальну систему, яка складається з нещодавно створеного потяга та нової заправної станції. 

Так, новий потяг Mireo Plus H з двома вагонами буде оснащений спеціальним водневим приводом. За словами виробників, екотранспорт буде не менш потужним за електричний аналог. Зокрема, його швидкість становитиме 160 км/год, а робоча дальність маршруту — 600 кілометрів.

Окрім поїзда, німецький концерн Deutsche Bahn розробляє новий тип заправної станції, яка заправлятиме транспорт за 15 хвилин. Тобто, за такий же час, що і поїзд на дизельному двигуні. Також планується, що водень виготовлятимуть на місці в містечку Тюбінген з використанням тягової електроенергії з відновлюваних джерел. Однак, цех технічного обслуговування екопоїзда хочуть створити у місті Ульм.

Новини за темою: У Deutsche Bahn розповіли, як будуть співпрацювати з «Укрзалізницею»

Попередньо встановлено, що випробовувати поїзди будуть протягом 12 місяців, а розпочнуть експеримент у 2024 році.

За даними розробників, нова система має на меті замінити дизельні поїзди і скоротити викиди диоксиду вуглецю (CO2) у повітря. 

Федеральне міністерство транспорту та цифрової інфраструктури погодилося профінансувати проєкт.

Нагадаємо, раніше німецькі екологи з організації Deutsche Umwelthilfe (DUH) подали новий позов до суду проти «Північного потоку-2» через ризик неконтрольованого витоку метану під час роботи газопроводу. 

Джерело

Залишити коментар