Image default

У НАЗК розкритикували новий законопроект про відповідальність за декларації

Фото: km.dsp.gov.ua У НАЗК розкритикували законопроект про відповідальність за декларації

Норми нового законопроекту Дмитра Разумкова будуть тільки допомагати корупціонерам, вважають в НАЗК.

Законопроект про відновлення е-декларування №4441 не передбачає ув’язнення за неподання декларації або брехню в ній. Тому в НАЗК переконані, що це не буде сприяти запобіганню корупції. Про це повідомили в прес-службі відомства.

У повідомленні також йдеться, що проект закону не передбачає ув’язнення навіть для тих, хто навмисне зазначає в декларації недостовірні дані на суму від 6,3 мільйона гривень.

«Такі норми тільки допомагатимуть корупціонерам уникати реальної відповідальності за свої злочини… Ми просто будемо давати корупціонерам можливість і далі красти», — вважає глава НАЗК Олександр Новіков.

За його словами, в Польщі, Латвії та Литві за неподання декларації та недостовірні дані в ній можна отримати реальний тюремний термін. Тому в НАЗК впевнені, що за брехню в деклараціях від одного мільйона гривень повинні карати ув’язненням і в Україні.

Крім цього, в агентстві наголосили, що в Раді є проекти, які передбачають таке покарання.

Напередодні повідомлялося, що у ВР зареєстрували законопроект про відповідальність за брехню в деклараціях. Планується карати того, хто надасть недостовірні відомості в декларації. Винного, зокрема, хочуть штрафувати або відправляти на громадські роботи.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар