Image default

У Киргизстані незабаром російська мова може втратити статус офіційної

Фото з відкритих джерел

У країні пропонують розвивати й інші іноземні мови

У Киргизстані пропонують прибрати з Конституції країни норму про те, що російська мова є офіційною. Відповідну заяву зробив на засіданні 26 листопада член Конституційної наради Киргизстану Садірдін Торалієв, повідомляє Радіо Азаттик.

«Я розумію, що чим більше мов знає громадяни, тим краще, ми багато чого досягли через знання російської мови. Але ми повинні ухвалити окремий закон і розвивати іноземні мови, а в Конституції потрібно прописати статус тільки киргизької мови», – сказав Торалієв.

За його словами, громадяни не вчитимуть національну мову, якщо у них не буде в цьому потреби, і врешті-решт її буде втрачено.

Новини за темою: В Узбекистані запустять онлайн-систему, аби слідкувати за надмірною вагою чиновників

«Ми звикли до російської мови і сидимо з нею, як прив’язаний собака. Такого не має бути. Ми можемо втратити свою мову», – зазначив члена Конституційної наради.

Слід зауважити, що у Киргизстані російська мова, відповідно до чинної конституції, має статус офіційної, але в 2019 році політичні сили, які хотіли провести конституційну реформу, також пропонували позбавити російську цього статусу.

У жовтні 2020 року під час зустрічі з послом Росії тодішній виконувач обов’язків президента Садир Жапаров заявив, що це питання на порядку денному не стоїть.

Новини за темою: Мовний омбудсмен вимагає скасувати регіональні мови на місцях

Нагадаємо, у середині жовтня тодішній президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив, що «не тримається за владу» і йде у відставку через політичну ситуацію в Бішкеку.

Джерело

Залишити коментар