Image default

У Канаді виявили мумію вовченяти, яке жило 57 тисяч років тому

Тіло збереглося майже на 100%

Мумія вовченяти, знайдена на півночі Канади Фото: GOVERNMENT OF YUKON Мумія вовченяти, знайдена на півночі Канади Фото: GOVERNMENT OF YUKON Мумія вовченяти, знайдена на півночі Канади Фото: GOVERNMENT OF YUKON

На півночі Канади знайшли муміфіковане тіло вовченяти, яке, за підрахунками вчених, жило щонайменше 56 тисяч років тому. Про це повідомляє ВВС.

Згідно з повідомленням, тіло маленького вовка жіночої статі виявив шахтар поблизу міста Доусон на території Юкон в 2016 році. Місцеві люди Тшондек-Хвечін назвали тварину Жур, що перекладається як «вовк». 

Новини за темою: Вчені вважають, що предки людей могли впадати в сплячку в холодні зими

За словами науковців, тіло з вцілілими шкірою, зубами та волоссям є «найповнішою мумією вовка із усіх відомих». 

«Вона в основному ціла на 100% — бракує лише її очей», — розповіла керівник проєкту, палеонтолог і професор анатомії Університету Де-Мойна в Айові Джулі Мічен.

Завдяки різним методам дослідження науковцям вдалося визначити багато аспектів життя тварини — від її віку та дієти до ймовірної причини смерті. Так відомо, що вовченя та його мати їли «водні ресурси», зокрема таку рибу як лосось.

Новини за темою: Цікава знахідка у надрах Румунії: Вчені натрапили на отруйного хижака – багатоніжку

Порівнявши дані з ДНК вовка та аналіз її зубної емалі, вчені порахували, що тварина жила та померла між 56 та 57 тисячами років тому. Застосування рентгенівських променів виявило, що на момент смерті дитинчаті було близько шести-восьми тижнів.

Як зазначають дослідники, попри те, що викопні рештки древніх вовків відносно поширені на Юконі або сусідній Алясці, однак подібні мумії великих ссавців — це рідкість. Ймовірно, тварина загинула через обвал входу у її лігво від нестачі повітря.

Новини за темою: Відео дня: У Єгипті археологи розкрили саркофаг із 2600-річною мумією

Нагадаємо, раніше на британському острові Вайт науковці з Саутгемптонського університету знайшли чотири кістки, які, ймовірно, належать невідомому досі виду динозаврів. 

Джерело

Залишити коментар