Image default

У Європейському центробанку вважають криптовалюту від Facebook новою загрозою для національных валют

Європейський центральний банк. Фото: cnn.com

У відомстві передбачають, що криптовалюта може поставити під загрозу монетарний суверенітет

Поява стейблкоїна Libra від компанії Facebook може нести загрозу для національних валют. Про це заявив член Керуючої ради Європейського центрального банку Фабіо Панетта, передає «РБК».

За словами Панетти,  після випуску стейбкоїна від соціальної мережі, який запланований на січень 2021 року, ЄЦБ буде змушений «заново винаходити суверенні гроші». «Libra може поставити під загрозу монетарний суверенітет. Це може статися, якщо випущені корпораціями стейблкоїни витіснять фіатні валюти (цінність яких походить від державного наказу, – ред.) як платіжний засіб», – висловився представник ЄЦБ.

Крім того, він повідомив, що наразі тривають експерименти з випуску цифрового євро. Зокрема, перевіряється сумісність нової валюти з існуючими розрахунковими послугами Центробанку, вивчається взаємозв’язок між DLT-технологіями і централізованими системами.

Водночас у ЄЦБ розглядають можливість застосування виділених для оплати блокчейнів з електронною ідентифікацією й оцінюють функціональні можливості апаратних пристроїв, які могли б забезпечити автономні і конфіденційні транзакції.

Новини за темою: Вартість Bitcoin перевищила 18 тисяч доларів

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація, що компанія Facebook готується вже в січні запустити власну криптовалюту під назвою Libra. За попередніми даними, запуск буде в обмеженому форматі.

Джерело

Залишити коментар