Image default

У Єгипті знайшли мумію із золотим язиком. Фото

Мумія з язиком із золота Фото: Egypt’s Ministry of Antiquities

Мумія знаходилася в одному з 16 поховань в Тапосіріс-Магні

В Єгипті єгипетсько-домініканська археологічна місія знайшла 16 скельних гробниць, в одній з яких була захована мумія з язиком, виготовленим із золота. Про це йдеться у заяві Міністерства старожитностей Єгипту, передає Live Science.

У відомстві припустили, що під час бальзамування мумії могли спеціально підкласти золотий язик, щоб померлий в загробному житті міг говорити.

«Якщо мумія зіткнеться з Осирисом, богом підземного світу, в загробне життя, у неї повинна бути можливість говорити з богом», — йдеться у заяві.

Новини за темою: Науковці змогли розкрили таємницю смерті «мумії, що волає»

Як зазначається, археологи виявили мумію в одному з 16 поховань в Тапосіріс-Магні. Там розташовані храми, присвячені богу Осірісу та його дружині і одночасно сестрі — богині Ісіді. Раніше археологи там виявили скарб монет, прикрашених обличчям Клеопатри VII, що дозволяє припустити, що храми використовувалися під час її правління. Вік інших поховань також становить приблизно 2000 років.

В одній із цих могил була знайдена мумія жінки з посмертною маскою, що покриває велику частину її тіла. Також дві мумії були виявлені разом із залишками сувоїв, які вчені наразі розшифровують.

Новини за темою: Вчені відтворили голос єгипетської мумії. Відео

Точного періоду, коли саме померли ці люди, науковці назвати не можуть. Однак, за попередньою інформацією, мумії належать людям, що жили в той час, коли Єгиптом правили або Птолемеи (304 р до н.е. — 30 р до н.е.), які були нащадками одного з полководців Олександра Великого, або Римська імперія, яка захопила країну після смерті Клеопатри VII в 30 до н.е.

Нагадаємо, раніше неподалік Каїра у селищі Саккара археологи знайшли приблизно сотню мумій у кольорових саркофагах, вік яких становить понад у 2,5 тисячі років.

Джерело

Залишити коментар