Image default

У Данії десятки заражених коронавірусом норок втекли з ферм

Норка Фото з відкритих джерел

Щорічно з ферм втікає кілька тисяч норок, а в цьому році близько 5% цих тварин могли бути інфіковані

Десятки норок, інфікованих коронавірусом, втекли з датських звіроферм, і можуть передати вірус диким тваринам. Вчені побоюються, що це може створити новий резервуар для коронавірусу в Європі, передає Science Alert.

«Щорічно втікає кілька тисяч норок, і в цьому році близько 5% цих тварин могли бути інфіковані SARS-CoV-2», — зазначив менеджер ветеринарних досліджень Датського ветеринарного і продовольчого управління Стен Мортенсен.

Ці норки можуть поширювати коронавірус серед диких тварин, навіть незважаючи на те, що мільйони норок, які все ще знаходяться на фермах, вбивають, щоб запобігти поширенню вірусу.

В цілому норки «дуже самотні істоти», тому ризик поширення вірусу серед інших тварин може бути низьким.

За словами Стена Мортенсена, сприйнятливі тварини, такі як кішки і члени родини куницевих, швидше за все, заразилися вірусом, з’ївши інфіковану нірку або увійшовши в контакт з їх пометом.

«Якщо дати можливість безконтрольно поширюватися серед диких тварин, SARS-CoV-2 може продовжувати поширюватися серед різних видів і представляти постійну пандемічну загрозу для людей і тварин», — сказала глава відділу вірусології Роттердамського університету Маріон Купманс.

Новини за темою: У Данії норки, вбиті через поширення коронавірусу, «піднялися з могил»

Раніше повідомлялося, що у Данії знищили всіх заражених коронавірусною хворобою COVID-19 норок. Відзначається, що в країні коронавірус виявили на 284 норкових фермах, при цьому ще 25 господарств знаходяться під підозрою.

Джерело

Залишити коментар