Image default

У COVID-фонд додали майже дев’ять мільярдів

Додаткові гроші для боротьби з коронавірусом отримають від податкової різниці від погашення боргу Укрнафти.

В Україні набув чинності закон про врегулювання заборгованості між Нафтогазом і Укрнафтою, яким 8,9 мільярда гривень надійдуть до фонду по боротьбі з COVID-19.

Даний закон Верховна Рада прийняла 17 листопада. Він передбачає погашення податкових боргів Укрнафти на 30,35 млрд гривень.

Відповідно до закону, спочатку Нафтогаз отримає від уряду 32,3 млрд гривень компенсації за поставки газу на умовах ПСО, визнає цю компенсацію як дохід, на який буде нарахований податок на прибуток в розмірі 5,95 млрд гривень.

Після цього Нафтогаз заплатить Укрнафті за 2,06 млрд куб. м газу 15,1 млрд гривень і авансовий платіж за газ майбутнього видобутку (24,1 млрд гривень.).

З цих коштів Укрнафта повинна погасити 30,35 млрд гривень боргів.

Таким чином, обсяг надходжень до спецфонду держбюджету складе 42,5 млрд гривень. У разі відрахування 32,2 млрд гривень компенсації, яку повинен отримати Нафтогаз, виникає залишок 10,3 млрд гривень. 8,9 млрд підуть в COVID-фонд, а 1,4 млрд — на вугільну галузь.

Також набув чинності закон внесення змін до держбюджету на 2020 рік, яким на закупівлю лабораторного обладнання для боротьби з COVID-19 візьмуть кредит додаткові 556,6 млн гривень у МБРР.

Нагадаємо, на початку листопада Державна аудиторська служба розпочала перевірку Фонду боротьби з COVID-19.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар