Image default

У бюджеті не врахували підвищення зарплат медиків — МОЗ

Медикам не варто чекати обіцяного підвищення зарплат

Степанов обіцяв підвищення зарплат медпрацівників вже з січня, але пропозиції МОЗ в бюджет не включили.

У бюджеті на наступний рік не врахували пропозицію МОЗ про підвищення зарплат медпрацівникам, у відомстві побоюються, що це призведе до відтоку фахівців. Про це в понеділок, 30 листопада, розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

МОЗ пропонував закласти в бюджеті зарплату лікаря на рівні 23 тисяч гривень, медсестри — 17 тисяч, молодшого медперсоналу — 12 тисяч гривень.

«У редакції бюджету, яку Кабмін відправив на голосування до Верховної Ради, кошти на таке підвищення заробітної плати не передбачені. Саме тому я за цей бюджет як міністр охорони здоров’я не голосував і не підтримав його», — сказав Степанов.

Як приклад низьких зарплат медиків він навів Житомир, який відвідав напередодні. Там лікар, який займається хворими на гострий мозковий інсульт, без доплат отримує 5800-6000 тисяч грн.

«Будь-яка інша європейська країна за таку роботу платить 5-6 тисяч євро, тобто в 30 разів більше», — додав Степанов.

Він пообіцяв «битися до кінця» за підвищення зарплат медикам. Інакше, вважає міністр, Україну продовжать залишати кваліфіковані лікарі.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я просило збільшити витрати на медицину до 5% ВВП замість 3-3,5%.

Згідно з проектом бюджету, на медицину в наступному році планують витратити 156 млрд грн, тоді як, наприклад, на програму Велике будівництво — 150 млрд.

Джерело

Підписуйся на наш Telegram-канал, щоб першим бути в курсі усіх новин та подій — Підписатись

Залишити коментар