Image default

У Боснії назвали умову, за якої віддадуть Україні ікону, подаровану Лаврову

Президент Боснії та Герцеговини Мілорад Додік

Фото з відкритих джерел

Київ має довести, що шукав її раніше

Голова президії Боснії і Герцеговини Мілорад Додік заявив, що поверне Україні подаровану ним очільнику російського Міністерства закордонних справ Сергію Лаврову ікону, якщо Київ доведе, що шукав її раніше. Про це повідомляє Radio Slobodna Evropa.

«Якщо Україна доведе, що шукала ікону до дати, коли я провів зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, я прийму рішення її передати їм», — запевнив очільник БіГ.

За його словами, українська сторона не відповідала на запити щодо даних і результатів пошуків.

«Прикладом цього є ікона, у зв’язку з якою постійно ведуться розмови, хоча Україна її не шукає. Є заява Агенції з координації діяльності поліцейських органів БіГ, яка відповідає за співпрацю з Інтерполом, що Інтерпол не має інформації про пошук ікони», — стверджує Мілорад Додік.

Новини за темою: Боснійський Додік хоче визнати Крим частиною Росії

Нагадаємо, президент БіГ Мілорд Додік 14 грудня презентував давню українську 300-літню ікону російському очільнику МЗС Сергію Лаврову. Сталося це під час дипломатичного візиту політика з Росії до Сараєва.

Посольство звернулося до БіГ з метою пояснення такого вчинку, у свою чергу влада Росії пообіцяла повернути подарунок на Батьківщину. Опозиційні політичні лідери у Боснії та Герцеговині вимагають відправити у відставку Мілорда Додіка, сприймаючи вчинок президента як ганьбу для народу.

Раніше очільник БіГ заявляв, що поверне ікону не в Україну, а туди, звідки її взяв.

Джерело

Залишити коментар