Image default

У Bloomberg назвали причини довіряти російській вакцині «Супутник V»

ТАСС

На відміну від китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac, російська вакцина «Супутник V» є досить надійним і ефективним препаратом незважаючи на відсутність докладних даних про третій етап клінічних випробувань. Таку думку висловив старший аналітик з фармацевтики агентства Bloomberg Сем Фазелі. 

Він зазначив, що ефективність російської вакцини доводиться, в тому числі, даними за кількістю зроблених щеплень і хворих після уколу. За даними Фазелі, щеплення під час клінічних випробувань було зроблено 23 тис.осіб, а захворіли після неї коронавірусом менше 150 осіб. 

«Згідно з коментарями в пресрелізах, ефективність кожного проміжного аналізу в дослідженні «Супутник V» стабільно становила 90% або вище. Також не було випадків важкої форми COVID-19 у вакцинованих осіб, хоча визначення ступеня тяжкості захворювання неясно», — написав аналітик. 

За його словами, Росія завдяки розробці власної вакцини, входить до п’ятірки виробників, які отримали найбільшу кількість попередніх замовлень на поставку препаратів.

Російська вакцина від коронавірусу «Супутник V» була зареєстрована 11 серпня – раніше, ніж в інших державах світу. Її розробили в Центрі ім. Гамалеї. Повідомлялося, що ефективність ліків склала 91,4%, а проти важких випадків захворювання – 100%. Також в Росії зареєстрована друга вакцина наукового центру «Вектор» «Епіваккорона». Зараз вона проходить постреєстраційні випробування на добровольцях 18-60 років і групі учасників старше 60 років.

Джерело

Залишити коментар